Haber

Kağıthane Belediye Başkanı Öztekin üniversite adaylarıyla iftarda buluştu

Kağıthane Belediyesi tarafından Yüksek Öğrenim Sınavlarına hazırlanan gençleri sınav öncesi motive etmek amacıyla gençlik iftarı düzenlendi.

Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavına girecek 6 bin gencin giriş ücretini Kağıthane Belediyesi karşıladı. YKS’ye hazırlanan gençlere sınav öncesi motivasyon sağlamak amacıyla gençlik iftar yemeği düzenlendi.

Gençlerin talep ve önerilerinin de değerlendirildiği programda, Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin gençlerle öğrencilik yıllarına dair bilgi ve birikimlerini aktardı, tavsiyelerde bulundu.

Programda konuşan Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, “Hayallerinizi gerçekleştirmek için ne kadar emek verdiğinizin farkındayım. Umarım istediğiniz üniversiteleri kazanarak, istediğiniz meslekleri edinerek emeklerinizin karşılığını alırsınız.” İftarımıza katıldığınız için hepinize teşekkür ederim.” Verimli bir şekilde değerlendirmenizi rica ediyorum. Ayrıca asla karamsar olmayın. Hayatta ne zaman, nerede ve hangi kapıların açılacağını asla bilemezsiniz. Kendinizi fırsatlara hazırlayın.”

Üniversite adayı gençlerin sınav ücretlerinin Kağıthane Belediyesi tarafından karşılanmasının yanı sıra; Hazırlık kursu pekiştirme, tercih esası, sınavı geçerlerse burs esası, üniversiteyi bitirdiklerinde istihdam ve staj desteği.

Programda ayrıca Kağıthane Belediyesi’nin son dört yılda çocuk ve gençlere yönelik hayata geçirdiği projeler de tanıtıldı. Tanıtılan projeler arasında; darı kafeler ve çocuk kütüphaneleri, Genç Vadisi, Uzay Rezidans, Bağımlılıkla Mücadele Merkezi, Toplum Yardım Merkezi, Spor Salonu, İstihdam Hizmet Noktası, Kağıthane Meydanı, millet bahçeleri, Sosyal Medya Stüdyosu, Genç Evi, Uygulamalı Eğitim Yaylası, kreşler, fiber optik internet hizmetler, yeni okullar, Engelli Gündüz Hizmet Merkezi, meydanlar, yeşil alanlar, parklar, botanik park, gençlik şenlikleri, spormerkezler yer almaktadır.

omerli-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu