Haber

Deniz Poyraz’ın annesinden anneler günü ve seçim mesajı: Artık ölüm yok

İZMİR – 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri öncesi 17 Haziran 2021’de HDP İzmir il binasına Onur Gencer tarafından düzenlenen silahlı baskında şehit olan Deniz Poyraz’ın annesi Fehime Poyraz gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Duruşmaya değinen Poyraz, hükümlü Onur Gencer’e verilen cezanın yetersiz olduğunu, cinayetin arkasındaki isimlerin ortaya çıkarılması gerektiğini söyledi.

Mahkemede kendilerine yönelik hakaretlerle ilgili de yanlış beyanda bulunduklarını belirten Poyraz, “Cezası hala daha az. Çünkü o katil Deniz’i hiçbir suçsuz ve sebepsiz yere öldürdü. . Hakaretlerden de suç duyurusunda bulunduk” dedi.

‘NE DEDİM DENİZ GERİ DÖNMEYECEK, ARTIK ÖLÜM YOK’

Anneler Günü ve seçim vesilesiyle daha fazla ölümün yaşanmaması için çağrıda bulunan Poyraz, “Ne dersem Deniz dönmez. Deniz’e Deniz Gezmiş’in adını biz verdik. Deniz o isme layıktı. Herkesi davet ediyorum. yarın yapılacak seçimde herkes sandığa sahip çıksın.gitsin sandık başına dursun.bitsin bu ölümler.yarın anneler günü gibi.tüm annelerin anneler günü kutlu olsun anneler olmasın Yine ağla. Ağlamanın yerini çiçekler alsın. Artık ölümler istemiyoruz. Artık anaların yüreği sızlamasın. Diğer Denizler ölmesin. O yüzden Yeşil Sol Parti’ye oy veriyorum.”

haber-hinis.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu